Dotpay przekracza granicę - ich klienci również!

Największy operator szybkich płatności online w Polsce, firma Dotpay postawiła na rozwój międzynarodowy. Marka umożliwiła płatności w walucie zagranicznej, a do tego przewalutowanie pieniędzy w czasie rzeczywistym. Co to oznacza dla rodzimych klientów firmy? Wyjście poza granice nie tylko kraju, ale też Unii Europejskiej!

Ponad 25 000 klientów w samej Polsce

Krakowska spółka może się pochwalić liczbą 25 000 klientów na terenie kraju. Głównie są to sklepy internetowe i platformy e-commerce, które umożliwiają zakupy online / mobilne. Do niedawna sklepy miały trudności z przyjmowaniem wpłat w obcej walucie, bo pomimo możliwości generowania raportów księgowych, konieczna była ręczna dokumentacja zagranicznych wpłat (ręczne przewalutowanie lub zlecenie tego bankom). Dziś możliwe są wpłaty w każdej walucie, a największy operator szybkich przelewów gwarantuje możliwość automatycznego przewalutowania pieniędzy. Dla platform e-commerce oznacza to wygodę w kwestiach księgowych i przede wszystkim możliwość rozwoju sklepu w kierunkach zagranicznych lub międzynarodowych.

Co przygotował Dotpay?

Operator szybkich przelewów typu Pay By Link przygotował specjalną aplikację (w zasadzie to szereg połączonych razem aplikacji i modułów), która pozwala na płacenie za zakupy w każdej walucie. Konsument nie musi posiadać złotówek, aby kupić Polski produkt. Nie musi też posiadać Euro, aby kupować zagraniczne rzeczy. Operator w czasie rzeczywistym dokonuje przewalutowania, a na konto sklepu trafiają złotówki, lub wybrane przez właściciela waluty. Największą zaletą operatora jest wielokanałowość, czyli ponad 200 dostępnych kanałów płatności (w tym banki zagraniczne).

Wyróżnienie dowodem rozwoju

Firma Dotpay zdobyła w 2015 roku pierwszą nagrodę w konkursie Komersy 2015 za wprowadzenie sprzedaży międzynarodowej i udostępnienie responsywnej bramki płatności swoim klientom. To pokazuje, że marka rozwija się w dobrym kierunku, a wraz z nią szansę na rozwój mają też polskie sklepy. Co nas czeka w przyszłości? Zapewne udoskonalenie obecnych systemów płatności i wprowadzanie kolejnych, ważnych z punktu widzenia bezpieczeństwa aktualizacji. 

 

Kategorie: Rynek płatności,