Dotpay - usługi, które ułatwiają życie

Firma Dotpay jest obecnie kluczowym operatorem szybkich i nowoczesnych transakcji płatniczych. W swojej ofercie posiada ogromny wybór nowatorskich rozwiązań, które znacznie usprawniają wykonywanie płatności. Polacy coraz częściej korzystają z usług proponowanych przez Dotpay. Rozwiązania proponowane przez firmę należą do najczęściej wybieranych usług z zakresu optymalizacji płatności również dla sektora e-commerce. Jakie są najczęściej wybierane funkcjonalności Dotpay? Jakie rozwiązania warto wypróbować? Przedstawiamy przegląd kilku z nich.

Jedną z usług Dotpay zapewniających sporą wygodę są tak zwane płatności cykliczne. To świetne rozwiązanie, idealnie sprawdzające się zarówno po stronie sprzedawcy, jak i kupującego. Z usługi korzystają na przykład firmy rozliczające się za swoje produkty w formie abonamentów. Są to na przykład firmy zajmujące się dystrybucją oprogramowania komputerowego, usług telekomunikacyjnych czy usług ubezpieczeniowych. Dzięki płatnościom cyklicznym firma zyskuje pewność, że należność za subskrypcje będzie spływała terminowo, co znacznie usprawni rozwój przedsiębiorstwa. Z kolei dla kupującego płatności cykliczne oznaczają większą wygodę i oszczędność czasu. Płatności cykliczne często są wdrażane w firmach, gdzie regularnych opłat jest bardzo dużo. Im firma jest większa, tym więcej rachunków ma do opłacenia. W takich wypadkach świetnie sprawdzi się usługa płatności cyklicznych. Z płatności cyklicznych coraz częściej korzystają również klienci indywidualni. W natłoku codziennych obowiązków domowych i zawodowych nierzadko zdarza nam się zapomnieć o zapłaceniu jakiegoś rachunku. Korzystając z płatności cyklicznych eliminujemy taką możliwość, ponieważ pieniądze są automatycznie ściągane z naszej karty. Zapewnia to dużą wygodę i bezpieczeństwo.

Dotpay umożliwia wykonywanie coraz popularniejszych transakcji w sieci za pomocą karty płatniczej. Firma obsługuje transakcje wykonywane wszystkimi najpopularniejszymi kartami płatniczymi. Należą do nich Visa, Maestro, Master Card oraz Visa Electron. Płatność kartą staje się jednym z najczęściej wybieranych sposobów realizowania operacji finansowych w Internecie. Dotpay zapewnia pełne bezpieczeństwo płatności dokonywanych za pomocą karty.

Znaczną innowacją w kontekście płatności kartą jest udostępnienie usługi wirtualnego portfela Visa Checkout. Z rozwiązania mogą skorzystać posiadacze wszystkich typów kart płatniczych, nie tylko karty Visa. Usługa pozwala na znaczne przyspieszenie płatności kartą poprzez automatyzację procesu wprowadzania danych. Po uruchomieniu funkcji, użytkownik podaje dane karty tylko raz, przy okazji dokonywania pierwszej transakcji. Wprowadzone dane są następnie automatycznie przypisywane do e-portfela klienta, z którego może od tej pory korzystać przy każdej kolejnej transakcji. Dzięki temu nie trzeba już każdorazowo wprowadzać danych karty, ponieważ są bezpiecznie przechowywane w systemie Dotpay. Klienci najbardziej doceniają szybkość i wygodę wykonywania płatności za pomocą kart wirtualnych.

Patrząc z perspektywy biznesowej, usługi realizowane przez Dotpay są w stanie całkowicie zmienić oblicze współczesnego e-commerce. Rozwiązania pozwalają zauważalnie zwiększyć sprzedaż oraz spowodować zmniejszenie ilości porzucanych koszyków. Natomiast osobom prywatnym korzystanie z usług proponowanych przez operatora pozwala maksymalnie uprościć płatności realizowane w sieci. Liczba zadowolonych użytkowników ciągle rośnie – a ten proces będzie pewnie nasilał się coraz bardziej.

Kategorie: Rynek płatności,