Jak wygląda rynek e-commerce w Polsce?

Sprzedaż za pośrednictwem sklepów internetowych czy portali ogłoszeniowych dla większości z nas jest codziennością. Z zakupów w sieci korzysta coraz więcej Polaków. Lubimy otwierać się na nowości i chętnie korzystamy z urządzeń mobilnych do płacenia rachunków lub finalizowania zakupów. Rok 2015 pokazał, że rynek e-commerce rozwija się bardzo prężnie i już nie jest tak łatwo przebić się przez gąszcz mocno funkcjonalnych sklepów internetowych.

Rynek zmierza ku globalizacji

Polski rynek e-commerce zmienił się nie do poznania i obecnie daje największe możliwości. Polacy mogą kupować w sieci korzystając ze zwykłego tabletu, a przelewy definiować nie z poziomu konta internetowego swojego banku, a z poziomu operatora szybkich przelewów online (jak PayU lub Dotpay). Fakt, że możemy płacić błyskawicznie sprawia, że coraz chętniej kupujemy w sieci.

Obecnie e-commerce w Polsce wygląda bardzo obiecująco. Powstają nowe sklepy oraz portale ogłoszeniowe. Właściciele platform nie spoczywają na laurach, tylko obmyślają nowe strategie marketingowe dla zwiększenia poziomu sprzedaży. Obserwują rynek pozycjonerów i znają zagadnienia z zakresu algorytmiki Google. Właściciele największych platform postawili na aplikacje internetowe i mobilne. Dzięki nim mogą usprawniać sprzedaż, tworzyć panele dla swoich klientów i oferować proste metody płatności.

Maksymalny poziom bezpieczeństwa

Mówiąc o rynku e-commerce, nie można zapominać o operatorach szybkich płatności online, od których zależy rozwój tej branży. Największe marki oferują obecnie kilkadziesiąt kanałów płatności (Dotpay w 2015 roku wprowadził do swoich list również banki spółdzielcze), sprzedaż ratalną i odroczoną. Dzięki takim platformom klienci mogą płacić w obcej walucie, a sklep dzięki przewalutowaniu będzie notował zysk w złotówkach.

Na uwagę zasługuje maksymalny poziom bezpieczeństwa szybkich transakcji online. Wiodący operatorzy figurują w rejestrach KNF i oferują zabezpieczenia podobne, lub nawet lepsze od globalnych banków.

Rynek e-commerce wygląda bardzo obiecująco i prężnie się rozwija. W roku bieżącym najwięksi operatorzy szybkich przelewów wyszli poza granice naszego kraju i oferują globalne płatności. To tylko przyspiesza rozwój sklepów i sprawia, że e-commerce ma się w naszym kraju świetnie, a będzie się miał jeszcze lepiej!

 

Kategorie: E-sprzedaż,