Karty w zakupach mobilnych

Polacy coraz częściej doceniają zalety kart płatniczych w trakcie zakupów mobilnych. Wyniki badań, do których dotarł magazyn MShopper jasno pokazują, że do 2020 roku połowa transakcji mobilnych będzie finalizowana przy pomocy kart płatniczych Visa Europe. Czy w Polsce czeka nas to samo?

Dlaczego warto płacić kartą?

Karta ma dwie zalety. Pierwsza to taka, że może ją mieć każdy posiadać konta rachunkowego, a druga to fakt, że jest najbezpieczniejszą formą zapłaty. Cyberprzestępcy nie mają możliwości, aby złamać doskonałe zabezpieczenia kart. Żadne transakcje internetowe czy gotówkowe nie są tak bezpieczne, jak korzystanie z karty.

Ogromną zaletą korzystania z kart płatniczych jest fakt, że w przypadku anulowania transakcji czy nie dotarcia towaru do klienta, środki są błyskawicznie zwracane na konto właściciela.

Dzięki regulacjom Visa Europe w wypadku niedostarczenia przez sprzedawcę towaru zakupionego w Internecie, lub niezrealizowania usługi opłaconej kartą Visa, użytkownik może odzyskać pieniądze dzięki procedurze chargeback - mówi Jakub Kiwior, pracownik Visa Europe S.A.

Czy istnieje bezpieczniejsza forma transakcji?

Na ten moment nie i prawdopodobnie w najbliższej przyszłości się to nie zmieni. Finalizowanie transakcji przy pomocy karty płatniczej jest bezpieczne i wpływa na rozwój e-commerce w Polsce. Konsument mający gwarancję bezpieczeństwa będzie chętniej kupował mobilnie, co przełoży się na zyski sklepów i dalszy postęp technologiczno - logistyczny. 

 

Kategorie: Rynek płatności,