Sposób na szybkie płatności online: skracanie ścieżki płatności

Jaki trend jest obecnie najwyraźniejszy na rynku płatności internetowych? Na pierwszy plan zdecydowanie wysuwa się szybkość i wygoda: klienci chcą płacić jak najszybciej, poświęcając minimum czasu na wypełnianie formularzy płatności. Chcą też intuicyjnej i łatwej obsługi transakcji online. Sprzedawcy i operatorzy płatności online wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom, oferując rozwiązania, które umożliwiają błyskawiczne finalizowanie transakcji zawartych w sklepie internetowym. Dotpay proponuje sprzedawcom kilka funkcjonalności, które znacząco skracają czas, jaki musi poświęcić klient, by dokonać płatności online.

Skracanie ścieżki płatności to podstawowa funkcjonalność w tym zakresie. Polega ona na zintegrowaniu sklepu w tzw. modelu white label. Dzięki temu klient po złożeniu zamówienia wybiera na stronie kanał płatności, po czym kierowany jest od razu do formularza transakcji w swoim banku. Teraz wystarczy tylko zatwierdzić transakcję, by została na błyskawicznie zrealizowana. W porównaniu z typowymi przelewami internetowymi jest tu do wykonania zdecydowanie mniej kroków, a sfinalizowanie transakcji zajmuje mniej czasu. Zastosowanie tego rozwiązania w swoim sklepie internetowym pomoże Ci zminimalizować zjawisko tzw. Porzuconych koszyków, czyli klientów rezygnujących ze sfinalizowania transakcji w ostatnim momencie. Z analiz wynika, że często przyczyną takiej decyzji jest właśnie zbyt zawiły oraz angażujący czasowo system płatności internetowych.

Visa Checkout to kolejny system, który pozwala znacząco skrócić czas potrzebny do dokonania płatności w internecie. Jest on przeznaczony dla użytkowników kart kredytowych. Tradycyjnie, aby zapłacić kartą przez internet należało wypełnić formularz, podając w nim wszystkie dane. W Visa Checkout podajemy je tylko podczas rejestracji w systemie, po czym wyrażamy zgodę na ich przechowywanie. Na tym samym etapie wpisujemy tez domyślny adres wysyłki naszych zamówień internetowych. Podczas robienia zakupów w sklepie internetowym należącym do systemie Visa Checkout podajemy już tylko login i hasło, a pozostałe dane obierane są automatycznie, co daje dużą oszczędność czasu. Warto zaznaczyć, że do systemu należą już największe sklepy internatowe i ciągle dołączają do nich kolejne. 

BLIK to błyskawiczne płatności przeznaczone dla użytkowników smartfonów. Wystarczy ściągnąć na telefon aplikację i zintegrować ją ze swoim kontem bankowym. Teraz aby sfinalizować transakcję wystarczy podać tylko jednorazowy kod, który generuje aplikacja – nie trzeba już wpisywać danych karty ani numeru konta, nie trzeba nawet logować się do systemu bankowego. Dzięki temu cała transakcja zajmuje zaledwie kilka sekund.

 

Kategorie: Porady,