Wyzwania rynku, którym musi sprostać platforma e-commerce

Popularność urządzeń mobilnych jest widoczna na każdym kroku. Chętnie przeglądamy Internet z poziomu smartfona lub tabletu i równie chętnie przeglądamy sklepy oraz aukcje. Rynek e-commerce budowany jest w okół konsumentów mobilnych, dlatego platformy muszą robić wszystko, aby sprostać wymaganiom. Najważniejszym obecnie wymogiem jest dostosowanie platformy e-commerce do urządzeń mobilnych, bo przyszłość sklepów przechodzi w fazę nano.

Sklep w Twoim telefonie

Większość stron internetowych jest responsywna, czyli można je przeglądać z poziomu urządzeń mobilnych. W przypadku sklepów trudno o responsywność ich wszystkich, gdyż proces optymalizacji sklepu wraz z przystosowaniem do aktualnych wymogów wymaga wiele tygodni pracy. Mimo tego każdy właściciel sklepu wie, że sprzedaż mobilna będzie w przyszłości ważnym filarem jego biznesu.

Każda platforma e-commerce chcąc się rozwijać i zarabiać musi spersonalizować witrynę i umożliwić jej przeglądanie na niewielkich urządzeniach. Tyczy się to głównie sklepów i portali ogłoszeniowych. Konsumenci mobilni bacznie obserwują sklepy i wybierają tylko te, które ich zdaniem są najlepiej zoptymalizowane pod kątem błyskawicznych płatności.

Responsywna bramka płatności

Konsumenci dali rynkowi wyzwanie, które dotyczyło responsywności bramek szybkich płatności. Pod koniec 2015 roku marka Dotpay jako pierwsza spersonalizowała swoje bramki i dzisiaj wyświetlają się one na wszystkich urządzeniach mobilnych. Klienci Dotpay, czyli ponad 25 tysięcy platform e-commerce siłą rzeczy również się dostosowało, ale nie automatycznie.

Aby sklep internetowy lub jakakolwiek platforma e-commerce mogły odnieść sukces, muszą zagwarantować konsumentom błyskawiczną realizację płatności. Sklepy, które korzystają z usług operatora Dotpay mogą zagwarantować swoim klientom możliwość finalizowania zakupów z poziomu każdego urządzenia mobilnego. Mobilność to kierunek, w którym zmierza branża e-commerce, dlatego należy tworzyć sklepy tak, aby były przyjazne zarówno dla wielkich ekranów, jak i niewielkich smartfonów.

 

Kategorie: Porady,