postanowienia noworoczne
fot. Pexels.com

Po hucznej zabawie sylwestrowej przyszedł czas na tradycyjne postanowienia noworoczne. Podpowiadamy jak nie zapomnieć o nich już w pierwszych dniach nowego roku.

Nowy Rok to dobry moment na refleksję na temat tego co udało nam się wykonać w zakończonym już roku. Popularne postanowienia noworoczne mogą pomóc Tobie osiągnąć cel, tylko pod warunkiem jeśli stworzymy naszą listę z rozwagą.

Postanowienia noworoczne. Jakie są najpopularniejsze?

Nie twórzmy są mało realistycznych celów. Zostanie milionerem w miesiąc jest mało prawdopodobne (jeśli nie wygramy w popularnej loterii). Zastanówmy się na tym na czym nam najbardziej zależy i co nam przeszkadza w osiągnięciu celów. Oto nasze propozycje postanowień noworocznych.

Rzucenie palenia

Jedno z najpopularniejszych postanowień noworocznych. Pewnie każdy z palaczy chciałby uwolnić się od tego zgubnego i jakby nie patrzeć drogiego nałogu. Palenie pochłania przecież nie tylko pieniądze, ale również cenne zdrowie. Dodatkowo palenie nie jest już tak popularne jak kiedyś. Może Nowy Rok jest idealną okazją na rzucenie palenia?

Znajdźmy najpierw osobę, która będzie nas wspierała w tych wysiłkach. Spróbujmy znaleźć sobie zajęcie, które pozwolą zapomnieć o ochocie zapalenia papierosa. Może to być wykupienie karnetu na siłownie, basen lub rozpoczęcie treningów biegowych lub po prostu wyjście na rower. Sport wzmaga wydzielanie endorfin – hormonów szczęścia tak samo jak palenie.

Znajdę pracę

Już od jakiegoś czasu myślałaś o zmianie pracy? Na początku zastanów się jeden dlaczego chcesz zmiany? Wyznacz sobie cechy, która nowa praca powinna spełniać i w jakim kierunku mają trwać twoje poszukiwania.

Im bardziej poważnie podejdziesz do tego zagadnienia, tym będziesz miała większą szansę, że rzeczywiście w krótkim czasie znajdziesz pracę swoich marzeń.

Schudnę

Kolejne, bardzo popularne postanowienie noworoczne. Jednak nie ważne ile chcesz schudnąć nie jest to nigdy proste. Jednak nie możesz się zniechęcać! Im trudniejszy cel do wykonania, tym większa satysfakcja z osiągnięcia tego celu.

Jak schudnąć? Na początku zastanów się ile chcesz schudnąć. Następnie policz minimalny czas, który jest potrzebny do osiągnięcia Twojej wymarzonej wagi. Co najważniejsze pamiętaj, aby uniknąć efektu jo-jo tygodniowo powinnaś chudnąć maksymalnie 1 kg. A co potem? Dobrze zbilansowana dieta, dużo aktywności fizycznej i stale widoczny cel na horyzoncie. Tym samym noworocznym cel będzie bardzo blisko. Powodzenia!

Ćwiczenia fizyczne

Analogicznie jak w poprzednim punkcie, im lepszy plan tym większa szansa na osiągnięcie celu. Zastanów się na początku jakie ćwiczenia fizyczne najbardziej lubisz.

Mogą to być dyscypliny sportu, które już wcześniej uprawiałeś takie jak bieganie, kolarstwo, siłownia lub pływanie oraz to czego jeszcze nigdy nie próbowałeś. Sky is the limit!

Czytanie książek

Czytanie książek rozwija naszą wyobraźnie, ale również ucz nas wielu nowych rzeczy. By lepiej dotrzymać tego postanowienia ustal sobie ilość książek jaką chcesz przeczytać. Jedna w miesiącu, a może jedna w tygodniu?

Wykonaj np. w Excelu listę pozycji, które chcesz przeczytać, a jedną z nich kup w najbliższej księgarni lub zamów przez internet. Systematyczne odhaczanie na liście przeczytanych lektur pozwoli trzymać się wszystkich założeń.

najlepsze postanowienia noworoczne
fot. Pexels.com

Nauka języka obcego

Co do tej pory stało na przeszkodzie? Nauka języka obcego nie jest droga. Brak wolnego czasu? To tylko wymówka.

Kursy językowe odbywają się różnych godzinach przez cały tydzień, a dostępne są również wydania kursów internetowych. Uczyć się można również samemu w domu oglądając obcojęzyczne stacje telewizyjne lub filmy lub seriale w oryginalne. Książki to odrobinę dłuższy, ale równie skuteczny sposób na naukę podstaw języka.

Lepsza organizacja

Jak być lepiej zorganizowanym? Organizacja to przecież klucz do naszego sukcesu. Jeśli masz problem z taką organizacją warto w Nowym Roku nad tym popracować. Skutecznym sposobem na bycie zorganizowanym jest prowadzenie kalendarza, do którego możemy wpisać wszystkie obowiązki oraz terminy np. ważnych spotkań.

Świetnie egzamin zdają listy z zadaniami, które musisz wykonać danego dnia. Dzięki temu zyskasz pewność, że o niczym zapomnisz i wykonasz wszystkie prace.

Podróże

Marzy Ci się wyjazd i wspaniała podróż? Zacznij przede wszystkim o zaplanowania niezbędnego budżetu. Sprawdź ile będą cię kosztowały wszelkie przejazdy, wyżywanie oraz zakwaterowanie.

Dodatkowo zastanów się ile pieniędzy jesteś wstanie odłożyć, aby osiągnąć i wyjechać na wymarzone wakacje. Najlepiej podróż zacznij planować już od stycznia, tym samym Twoja wymarzona podróż wydarzy się szybciej niż później.

Poprawa relacji z rodziną

Może w Nowym Roku przyszedł czas na załatwienie wszystkich kłótni i problemów z bliskim. Poprawa relacji z rodziną na pewno pozwoli Ci zdrowo wejść w Nowy Rok.

Napięte rodzinne relacje to bardzo możliwe również wynik Twojego zachowania. Spójrz prawdzie w oczy, weź głęboki oddech i wyjaśnij wszelkie problemy, które spotkały Waszą rodzinę w ostatnim czasie.

Poinformuj członków swojej rodziny, że chcesz popracować nad swoim sposobem rozmowy z nimi. Dodaj, że ucieszyłabyś się, gdyby również oni popracowali nad tym. Jeśli wszyscy razem usiądziecie przy wspólnym stole i postaracie się poprawić Wasze stosunki cel zostanie wykonany. Pamiętajmy, że rodzina jest najważniejsza.

Więcej snu

Jest to wbrew pozorom bardzo łatwe postanowienie noworoczne. Wystarczy kłaść się o godzinę wcześniej niż zwykle. Dodatkowo pozwól sobie na 20-30 minutową drzemkę w ciągu dnia.

Pamiętajmy, że sen jest bardzo ważny dla naszego zdrowia, dlatego zadbajmy o spanie minimum 7-8 godzin w ciągu doby. Uzgodnijmy, że jest to nie tylko postanowienie, ale wręcz obowiązek dla poprawy naszej kondycji.

jak wykonać postanowienia noworoczne
fot. Pexels.com

Postanowienie noworoczne. Jak je dotrzymać?

W wykonaniu postanowień noworocznych najważniejsza jest systematyka. To będzie kluczowe dla celów, które chcesz osiągnąć. Im będziemy bardziej systematyczny tym większa szansa, że uda nam się realizować wszystkie plany. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here