Co to są skrzyniopalety składane i kisteny plastikowe

Magazynowanie i transport to przedsięwzięcia, które wymagają odpowiedniej i przemyślanej organizacji, a także doskonałej logistyki. W procesach tych na pewno sprawdzą się doskonałe i solidne systemy opakowań, w skład których oprócz typowych skrzyń magazynowych, pojemników plastikowych wchodzą także skrzyniopalety składane.

Co to są skrzyniopalety składane?

Skrzyniopalety składane są bardzo lekkie, a przy tym odporne na uszkodzenia mechaniczne. Zapewniają przewożonym towarom doskonałą ochronę przed zabrudzeniem i zniszczeniem. Dzięki bogatemu wyborowi akcesoriów, które są w komplecie, albo które można dokupić osobno, skrzyniopalety są bardzo funkcjonalne i praktyczne. Są one również odporne na działanie wilgoci, nie dopuszczają wody do przewożonych produktów.

Rodzaje skrzyniopalet składanych

Skrzyniopaleta wymiary może mieć różne. Wyróżnić można tu trzy podstawowe typy. Po pierwsze Big box, po drugie big box maximus i ostatni rodzaj Geobox. Kisteny plastikowe zostały zaprojektowane tak, aby jak najbardziej zwiększyć ładowność oraz zmaksymalizować bezpieczeństwo przewożonych produktów. Dodatkowymi akcesoriami będą drzwiczki dostępowe, pokrywy, płozy, kółka samonastawne oraz zatyczki spustowe oraz zawory drenażowe. Na specjalne zamówienia skrzyniopaleta wymiary może mieć nietypowe, a także perforowane boki i podstawy.

Zalety skrzyniopalet składanych

Skrzyniopalety można łatwo utrzymać w czystości, dlatego polecane są zwłaszcza w tych branżach przemysłowych, gdzie higiena jest bardzo ważna i trzeba jej bezwzględnie przestrzegać. Jest to przemysł mięsny, przetwórstwo owoców i warzyw, przemysł spożywczy, farmaceutyczny. W skrzyniopaletach składanych przewozić można również ryby. Nie można jednak zapominać, że wszystkie pojemniki, które będą miały bezpośredni kontakt z żywnością, powinny posiadać odpowiednie atesty.

Kisteny plastikowe – gdzie je kupić?

Obecnie na rynku jest wielu producentów wszelkiego rodzaju skrzynek i pojemników magazynowych wszelkiego rodzaju. Mogą być w różnych kolorach, ale zawsze wykonane z dbałością o szczegóły. Niektóre firmy oferują także możliwość ich wypożyczenia na taki okres czasu, jaki jest potrzebny, żeby przetransportować konkretny towar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here