Marketing wirusowy

Dzięki dynamicznemu rozwojowi internetu, marketing jest dziś bardzo rozbudowaną dziedziną. Każdy, kto chce skutecznie reklamować się w sieci może korzystać z najróżniejszych metod, Niektóre z nich nie wymagają wcale wielkiego budżetu, a jednocześnie pozwalają na stworzenie znanej i powszechnie rozpoznawalnej marki. Zamiast wielkich nakładów finansowych potrzebujemy jednak odpowiedniej kreatywności.

Doskonałym przykładem jest tutaj marketing wirusowy. Jego założenia można wprowadzać w życie przy minimalnych kosztach, cieszą się doskonałymi efektami. Jak sama nazwa wskazuje, taki marketing opiera się na treściach reklamowych, które rozprzestrzeniają się samoistnie. W internecie wszystkie wartościowe i atrakcyjne dla internautów treści rozchodzą się bardzo szybko. Użytkownicy sami przesyłają między sobą wszystkie rzeczy, które przypadną im do gustu. Efekt ten jest potęgowany obecnie przez serwisy społecznościowe, takie jak Facebook. Użytkownik może tam błyskawicznie udostępnić różnego rodzaju treści, tak, aby od razu zobaczyło je całe grono jego znajomych. Oczywiście, trzeba najpierw przygotować odpowiednie treści, które będą mogły rozprzestrzenić się w taki sposób po internecie.

Bardzo ważnym zagadnieniem są virale w marketingu wirusowym. Viral to właśnie taka treść – zwykle jest to krótki filmik – który ze względu na swoją atrakcyjność jest udostępniany przez wielu użytkowników. W ten sposób błyskawicznie rozprzestrzenia się po całym internecie, tak samo, jak bardzo zaraźliwy wirus. Po krótkim czasie zdecydowana większość użytkowników przynajmniej trochę kojarzy taki filmik. Wykorzystanie tego sposobu rozprzestrzeniania informacji w celach reklamowych jest świetnym pomysłem. Trzeba jednak wykazać się niemałą kreatywnością. Reklama w takim filmiku powinna być w pewien sposób „przemycona”. Zwykle filmy, które wprost są prezentowane jako materiały reklamowe nie osiągają takiej popularności – z drugiej strony, nie jest to żadna reguła. Przy umiejętnym potraktowaniu, taki rodzaj marketingu może przynosić niesamowite efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here