związek
fot. Pexels.com

Wzmacniając niektóre nawyki, które pojawiły się tak naturalnie lata temu w waszych relacjach, możecie ponownie rozpalić stare uczucia i zbudować zdrowszą, szczęśliwszą relację.

Nawet jeśli sprawy między wami stały się trudne i pojawiły się trudne kwestie, z którymi trzeba się uporać, możecie nauczyć się zdrowego związku. Samo przyjęcie kilku nowych pozytywnych zachowań lub porzucenie niektórych negatywnych nawyków może spowodować wiele zmian w waszej relacji.

Zdrowy związek przekłada się na szczęśliwe życie. Wiedząc o tym, powinniśmy czuć się bardziej zmotywowani do dbania o swój związek. Motywacja zapewni Ci energię, gdy będziesz pracować nad przyjęciem nowych zachowań ze swoim partnerem.

Bądźmy ze sobą szczerzy

Szczerość jest fundamentem każdego solidnego związku. Bez tego ani rusz w budowaniu zdrowej relacji. Wiele rzeczy komplikuje się, gdy zaczynamy coś ukrywać lub regularnie okłamuje swoją drugą połówkę, aby pokazać się w lepszym świetle – szczególnie przed kimś, kto w zamierzeniu ma stać się dla nas kimś bliskim, albo już dla nas taką osobą jest.

Najważniejszą rzeczą jest mówienie o swoich potrzebach i problemach. Jeśli posiadasz określone potrzeby to mówisz o nich, a nie tworzysz tematy tabu. Daj do zrozumienia swojemu partnerowi, dlaczego źle się czujesz w określonej sytuacji, aby nie doszło do niej kolejny raz w przyszłości.

Pozwoli Ci to zachować autentyczność, a to bardzo atrakcyjna cecha i daje więcej korzyści niż jesteś w stanie sobie to wyobrazić. Dodatkowo pamiętajmy, że kłamstwo ma krótkie nogi. W ten sposób budujecie również niezmiernie istotną rzecz, czyli zaufanie.

Pamiętaj, że nikt, nawet najbliższa osoba nie potrafi czytać w Twoich myślach. Dlatego tak ważne jest, żeby nauczyć się mówić o swoich pragnieniach, wątpliwościach, problemach i tym, co Cię męczy lub nieustannie przeszkadza.

zaufanie w związku
fot. Pexels.com

Troszcz się o swojego partnera

Wszystko ma swój umiar, ale dobrze jest mieć świadomość tego, że to właśnie troska o potrzeby naszego partnera lub partnerki sprawi, że on/ona będzie chciał się tą troską nam odwdzięczyć.

Troska o siebie nawzajem jest niezbędna dla rozwoju naszego zdrowego i silnego uczucia. Kiedy partnerzy wzajemnie się sobą opiekują i wspierają ich relacja staje się silniejsza, a związek trwalszy. Bez wzajemnej troski nie można mówić o dobrym związku.

Troska to także szczerość. Bardzo ważne w tym przypadku jest mówienie o swoich uczuciach. Gdy możemy się komuś zwierzyć, nasze napięcie i stres ulegają znacznemu zmniejszeniu. Powoduje to wzmocnienie związku i nas samych. Wzajemne zwierzanie się jest konieczne do zbudowania silnej i głębokiej więzi pomiędzy partnerami.

Gdy już nauczymy się troszczyć o naszych bliskich to w większości przypadków możemy liczyć na to, że Twoja troska zwróci Ci się szybciej niż myślisz. Pamiętajmy również, że to czego nie robisz jest równie ważne jak to, co robisz. Nikt nie chce przebywać w towarzystwie osoby, która uwzględnia tylko swoje potrzeby. Zwracajmy uwagę na to, jak Twój partner czuje się w Twojej obecności, czego mu brak oraz co możesz zrobić lub przestać robić, aby wasza relacja budowała prawdziwe, szczere emocje.

Zaufajmy sobie

Zaufanie  to wyjątkowo delikatna sprawa, bo bywają momenty w naszym życiu, w których przestajemy kontrolować własne emocje i wybuchamy atakami agresji, która jest efektem czystej zazdrości. Niełatwo wielokrotnie o zdrowy rozsądek. Musimy być jednak świadomi tego, że jeśli ma dojść do ewentualnej zdrady to do niej dojdzie. Nieważne czy chcemy mieć wpływa na kontrolę nad partnerem lub nie.

W wielu przypadkach zdrada paradoksalnie zdarza się wtedy, gdy jedna z osób w związku zamyka swojego partnera pod szczelnym kloszem. Zdarza się to wtedy, gdy osoby, która decyduje się na zdradę w momencie, gdy widzi ze coś w waszej relacji jest nie tak i szuka wytchnienia w objęciach kogoś innego.

Pamiętaj, że jeśli robić wszystko, aby jednak znaleźć jakieś powody do zazdrości, to je ostatecznie znajdziesz. Nie sprawdzaj telefonu swojej drugiej połówki z nastawieniem, że znajdziesz jakieś dowody na ewentualną zdradę. To do niczego dobrego nie prowadzi. Konsekwencje takiego zachowania niszczą zaufanie, a w rezultacie całą waszą miłość. Zaufanie to podstawa.

szczerość w związku
fot. Pexels.com

Podsumowanie

Nie zakładaj z góry, że Twoja relacja będzie idealna. Pamiętaj, że bez wzajemnej rozmowy nie ma szans na stworzenie dobrego związku. Partnerzy powinni mówić sobie wzajemnie o swoich oczekiwaniach i potrzebach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here